SIKÇA SORULAN SORULAR

Üyelik

Neden üye olmalıyım?

Siparişlerinizin takibini sistem üzerinden yapabilmeniz, siparişiniz ile ilgili sizinle gerekli durumlarda iletişime geçilebilmesi ve sipariş statü güncellemelerinin tarafınıza iletilebilmesi için Formulahattat.com’aüye olmanız gerekmektedir.

Üyelik bilgilerimi güncellemem önemli mi?

Siparişiniz ile ilgili tüm güncel bilgiler üyelik oluştururken beyan etmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden paylaşılacağı için bu bilgilerinizde değişiklik olması durumunda hesabınızdan güncellenmesini öneriyoruz.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Sistemimize üyelik oluşturduğunuz e-posta adresinizi girerek “şifremi unuttum” butonuna tıklamanız durumunda yeni şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Alışveriş

Formulahattat.com'dan nasıl alışveriş yapabilirim?

Formulahattat.com üyeliğinizi oluşturduktan veya üye girişinizi yaptıktan sonra hemen alışverişe başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünler işaretledikten sonra sepetinize ekleyebilir, teslimat ve ödeme bilgilerini doldurarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Türkiye'nin her yerinden alışveriş yapabilir miyim?

Türkiye’nin her yerinden Formulahattat.com’u ziyaret edip gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Fiyatlarınıza KDV dahil mi?

Evet. Formulahattat.com’da gördüğünüz fiyatlar KDV dahil fiyatlardır.

Ödeme

Ödemeyi nasıl yapacağım? Ödeme seçeneklerim nelerdir?

Formulahattat.com’dan yapacağınız alışverişlerinizde:
1. Dilediğiniz bir bankanın kredi kartını/sanal kartını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
2. Banka havale/eft’si ile ödeme yapabilirsiniz.

Güvenlik

Kredi kart bilgilerimi saklıyor musunuz?

Kredi kartı bilgileriniz hiç bir şekilde saklanmamaktadır.

Kişisel bilgilerim Formulahattat.com’da güvende mi?

Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz kimlik bilgileriniz üyelik sözleşmesi uyarınca saklanmaktadır.

Teslimat

Ürün Temin Koşulları?

Formulahattat.com üzerinden satılan ürünler mağaza stokları ile sınırlıdır. Müşteri siparişinin ardından ürünün mağazalardaki stoğu kontrol edilir, stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

Teslimat süresi nedir?

Formulahattat.com’da satılan tüm ürünler 2-7 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Kargoya teslim edilen İstanbul içi gönderilerin 1 iş günü, İstanbul dışı gönderilerin ise 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Kargo firması, siparişinizi –iş günleri– 09.00-18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edecektir.

Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Formulahattat.com’dan satın almış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı 150 TL ve üzerindeki siparişler için ücretsiz yapılmaktadır.

Siparişim hangi kargo firması ile teslim edilecek?

Formulahattat.com’dan satın almış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo firması aracılığı ile yapılmaktadır.

Türkiye'nin her yerine teslimat yapıyor musunuz?

Dağıtım ağımız Yurtiçi Kargo dağıtım ağı ile sınırlıdır. Şu anda Türkiye sınırları için en fazla noktaya teslimat Yurtiçi Kargo firması tarafından yapılmaktadır.

Siparişim Yurtiçi Kargo tarafından bana ulaştırılamaz ise ne yapmalıyım?

Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese İstanbul içi 1 iş günü, İstanbul dışı 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Varış gününde adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz Formulahattat.com deposuna iade edilmektedir. Depoya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Ulaşılamaz iseniz siparişiniz iptal edilerek ücreti ödeme yaptığınız şekilde iade edilir.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Formulahattat.com’a ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.

Sipariş İptali

Formulahattat.com’dan vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, e-posta (info@formulahattat.com) ile talebinizi iletebilir veya Bize Ulaşın bölümündeki iletişim formu aracılığı ile siparişinizi iptal talebinizi gönderebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

İade & Değişim

İade Koşulları nelerdir?

1. Fatura tarihi 30 günü geçmemiş olmalıdır.
2. Ürün orijinal ambalajı bozulmamış, açılmamış olmalıdır.
3. Ürün koruma bandı açılmamış olmalıdır.
4. Ürün etiket ve logoları çıkarılmamış olmalıdır.
5. Ürün yeniden farklı bir müşteriye satılabilir durumda olmalıdır.

İade işleminden sonra geri ödemem ne kadar sürede yapılır?

İadeleriniz depomuza ulaştıktan sonra ürün iade koşullarını sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir ve iadesi uygun olan ürünleriniz ie ilgili işlemler 2 iş günü içinde tamamlanarak ücret iadesi işlemleri tamamlanır. İade işlemleriniz formulahattat.com tarafından tamamlandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu aşamadan sonra iadenin hesabınıza geçme süresi bankanız süreçlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.